Instytucja

Szkoła Muzyczna YAMAHA

Szkoła Muzyczna YAMAHA

43-100 Tychy
ul. Ujejskiego 20

tel. 032 219 63 20

fax 032 219 63 20

http://www.tychy.yamahaszkola.pl

Każde dziecko jest "człowiekiem-ucho". Języka uczymy się mówiąc. Mówienia uczymy się słuchając i naśladując. Jak inaczej opanowalibyśmy nasz język ojczysty? Muzyka jest językiem, którego można się nauczyć tak, jak języka ojczystego. Zapytają Państwo "czy moje dziecko jest także muzykalne?" Proszę się nie martwić. Wasze dziecko jest muzykalne. Wszystkie dzieci są muzykalne. Jeśli ktoś nauczył się mówić, zrobił to słuchając i naśladując, nauczył się rozpoznawać wysokości dźwięków i powtarzać je. I nie potrzebuje więcej, by rozwijać swoją muzykalność. Muzyka jest przecież "tylko" językiem.

Jeśli to prawda, to znaczy, że naprawdę każdy może nauczyć się grać, potrzebuje tylko odpowiedniej metody. W jaki więc sposób prowadzić zajęcia? Otóż:
większość zajęć prowadzimy metodami zawartymi w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA. Cała zasada tych zajęć jest stosunkowo prosta i opiera się na wnioskach, wyciągniętych z obserwowania dzieci w wieku około 4 lat, które najpierw posługują się językiem ojczystym, rozmawiając płynnie z rodzicami, dopiero po kilku latach, na etapie szkolnym dowiadują się jak owe zdania, zwroty, które już zostały zakodowane w pamięci, można zapisać w sposób graficzny. Tak dzieje się i z muzyką. Podstawowe elementy muzyki takie jak rytm, melodia, harmonia, przekazywane są dzieciom w formie zabawy, metodą która uwzględnia nie tylko stopień rozwoju dziecka, lecz także sprawia radość. W podobny sposób prowadzone są zajęcia z młodzieżą, a także z dorosłymi, gdzie dzięki miłej atmosferze, dorośli uczestnicy zajęć odnajdują spokój i ukojenie po całym dniu pracy, relaksując się podczas wykonywania utworów na instrumentach, czy też w trakcie słuchania przykładów muzycznych.

Metody te okazały się niezwykle skuteczne w ten sposób uczy się rocznie ponad 700 tys. osób na całym świecie:
Proponujemy naukę gry na keyboardzie (organach), gitarze, naukę śpiewu dla każdego oraz bardzo ciekawe, wszechstronnie rozwijające zajęcia dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci już od 4 miesiąca życia i dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Proponujemy Państwu bezpłatną lekcję próbną.

Jeszcze tylko nasze motto:
"Dzieci muszą przyjmować muzyczną wiedzę w sposób tak naturalny, jak przyjmują pożywienie i z taką przyjemnością, jaką czerpią z gry w piłkę. Tak powinno być od początku ich szkolnego życia"

Leonard Bernstein

Formularz kontaktowy

Ilość wyświetleń: 20015Ostatnia aktualizacja wizytówki: 2009.07.13

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.