Artykuły

Prezentacja najnowszej Alfy Romeo Junior rodem z Tychów na zlocie pod Warszawą

Wyjątkowo duże zainteresowanie uczestników odnotowano podczas tegorocznej edycji zlotu miłośników włoskiej motoryzacji i kultury ForzaItalia.pl organizowanego w Pałacu Rozalin pod Warszawą. Limit miejsc wyczerpany w mniej niż dobę. Podczas wydarzenia Alfa Romeo zaprezentowała najnowszy model Junior, który produkuje tyska fabryka Stellantis.

Prezentacja najnowszej Alfy Romeo Junior rodem z Tychów na zlocie pod Warszawą - 06.2024 · fot. Stellantis / materiały prasowe


Połowę z przeszło 400 zgłoszonych samochodów stanowiły auta Alfy Romeo - od zabytkowej Giulii Sprint Speciale z 1965 r. po licznie obecne Giulie z lat 60. i GT 1600 z lat 70. Najnowszą gamę modelową można było bliżej poznać na oficjalnym stoisku Alfy Romeo, partnera wydarzenia od jego pierwszej edycji.

Obecność marki Alfa Romeo na zlotach miłośników włoskiej motoryzacji stała się już tradycją. Trzy lata temu na ForzaItalia.pl odbyła się krajowa premiera Giulii GTAm. W kolejnym roku marka zaprezentowała mały SUV Tonale. W zeszłym gwiazdami były odnowione Giulia i Stelvio, a w tym emocje uczestników wzbudził produkowany w Tychach Junior.

Zlot ForzaItalia.pl to kultowe wydarzenie miłośników włoskiej motoryzacji i kultury, na które co roku czekają setki zainteresowanych. W tym roku limit miejsc dla załóg wyczerpał się w niecałą dobę, wzbudzając zaskoczenie samych organizatorów. Ostatecznie udział wzięło przeszło 420 załóg, z czego połowa na wydarzenie przyjechała samochodami mediolańskiej marki. Pozostali fani mogli uczestniczyć już jako widzowie zlotu, których kolejny raz gościł Pałac Rozalin pod Warszawą. Na wszystkich, którzy nie wystraszyli się złej pogody, czekało mnóstwo atrakcji.

W konkursie elegancji pojazdem zlotu został Iso Rivolta S4, a wyróżnienie trafiło do właściciela repliki Abartha OT 1000. Publiczności z kolei do gustu najbardziej przypadła Alfa Romeo 145. Załogą zlotu, która najlepiej wpisała się w klimat imprezy, okrzyknięto panów z Alfy Romeo Alfetta GTV, a dodatkowe wyróżnienie trafiło do kierowcy Fiata Pandy 4x4. Na pikniku nie mogło zabraknąć prawdziwie włoskich przysmaków, od antipasti po rzymską pizzę, przygotowaną specjalnie dla gości przez gastronomię Pałacu Rozalin. Uczestnicy mogli brać w licznych atrakcjach jak rajd turystyczny, wykłady, spotkanie z Maciejem Ziemkiem, jurorem Car Of The Year, konkursy wiedzy o Włoszech i apenińskiej myśli motoryzacyjnej.

Główną atrakcją zlotu było jednak samo spotkanie uczestników i prezentacja włoskich pojazdów dwu-, trzy i czterokołowych. Mnóstwo emocji wzbudziły licznie reprezentowane Alfy - Giulia Sprint Speciale z 1965 r., pięknie utrzymane Giulie z lat 60., GT 1600 z lat 70. czy Montreal z 1972 r. Nie zabrakło także najnowszych modeli z gamy Alfy, w tym m.in. Giulia GTAm i Giulia Quadrifolgio z limitowanej serii 100th Anniversario. Tłumy zainteresowanych przyciągnęło też oficjalne stoisko Alfy Romeo, na którym można było zasiąść za kierownicą najnowszych Giulii, Tonale i Stelvio.

Imprezę uświetniła prezentacja modelu Junior, zaprojektowanego przez Centrum Stylu Alfa Romeo kompaktu naszpikowanego najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i topowymi funkcjami z zakresu komfortu, łączności pokładowej, bezpieczeństwa i dynamiki. Auto odzwierciedla 110-letnie dziedzictwo marki, zapewniając sportowe prowadzenie i funkcjonalność na co dzień. Produkowana w tyskim zakładzie nowa Alfa Romeo Junior będzie dostępna z silnikami hybrydowymi Ibrida i Ibrida Speciale o mocy 136 KM jak również z silnikami 100% elektrycznymi w wersjach Elettrica i Elettrica Speciale o mocy 156 KM i zasięgiem powyżej 400 KM w cyklu mieszanym (WLTP) oraz w topowej wersji 240 KM Veloce.

Ceny nowego modelu Alfa Romeo Junior zaczynają się od 129.600 PLN brutto, a wersji 100% elektrycznej 173.200 PLN brutto. Po szczegóły zapraszamy na stronę http://www.alfaromeo.pl.

ar / tychy.info
źródło: Stellantis - materiały prasowe

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.