Instytucja

Dzienny Dom Pomocy Społecznej (WRZOS)

43-100 Tychy
ul. Batorego 57

tel. 032 227 42 58

fax 032 227 42 58

Dzienny Dom Pomocy Społecznej łączy w sobie elementy środowiskowej i instytucjonalnej pomocy społecznej. Ludzie w podeszłym wieku mają zapewnione posiłki, różne formy rekreacji i możliwości uczestniczenia w terapii zajęciowej oraz ćwiczenia rehabilitacyjne. Pobyt w Dziennym Domu Pomocy Społecznej ?Wrzos? wraz z posiłkami przyznawany jest decyzją dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na wniosek zainteresowanej osoby po przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym przez pracownika socjalnego z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności i samotności.
Jednym z ważniejszych zadań DDPS jest przeciwdziałanie instytucjonalizacji i samotności. Korzystanie z pobytu i posiłków łagodzi trudy dnia ludzi starych oraz umożliwia im jak najdłuższe przebywanie w ich własnym środowisku. W codziennym programie obok zajęć świetlicowych są ćwiczenia gimnastyczne i relaksujące.
Drugim rodzajem działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej jest przygotowywanie i wydawanie posiłków osobom, które nie mają własnych środków na utrzymanie lub je marnotrawią. Z tej formy pomocy korzysta około 100 osób miesięcznie. Chorym opiekunki zanoszą posiłki do domu. W DDPS są przygotowywane posiłki dla pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy dla Psychicznie Chorych przy ul. Mikołowskiej oraz podwieczorki dla dzieci Świetlicy Terapeutycznej MOPS.
Obiady wydawane są w II turach:
I - od godz. 12:30 dla pensjonariuszy DDPS,
II - od godz. 13:45 do 15:30 dla osób mających decyzje MOPS.
Godziny urzędowania 7:30 do 15:30

Formularz kontaktowy

Ilość wyświetleń: 16376Ostatnia aktualizacja wizytówki: 2009.07.28

© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.