Artykuły

Tytuły "Mały samochód elektryczny roku" i "Najlepszy miejski samochód elektryczny" dla tyskiego Jeepa

W pełni elektryczny Jeep Avenger zdobył tytuł ?Małego samochodu elektrycznego roku? w konkursie Company Car and Van Awards 2024. Avenger został również wybrany przez AutoEV ?Najlepszym miejskim samochodem elektrycznym? 2023 roku.

stellantis, jeep avenger
Jeep Avenger w tyskiej fabryce · fot. tychy.info


Jury doceniło kompaktowe wymiary idealne do jazdy miejskiej, stylistykę i osiągi elektryczne Jeepa Avengera. Najnowsze dwie nagrody poszerzają kolekcję tytułów przyznanych Avengerowi. W pełni elektryczny Jeep Avenger zdobył tytuł ?Małego samochodu elektrycznego roku? w konkursie Company Car and Van Awards 2024 oraz został wybrany przez AutoEV ?Najlepszym miejskim samochodem elektrycznym? 2023 roku.

Wybrany przez jury składające się z najbardziej kompetentnych i doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych obu magazynów, produkowany w Tychach Avenger został doceniony za kompaktowe wymiary idealne do jazdy miejskiej, nowoczesną stylistykę i dynamikę na drodze.

Andrew Walker, redaktor magazynu ?Company Car and Van?, powiedział: ?Jeep Avenger dodaje blasku sektorowi małych samochodów elektrycznych i zdobywa nagrodę dla małego samochodu elektrycznego roku. Jego przyciągający wzrok wygląd zewnętrzny sprawia, że nowy model wyróżnia się na tle innych pojazdów w swojej klasie, a uporządkowane, funkcjonalne wnętrze jest przestronne i pojemne. Jeep Avenger jest wyposażony w najnowszy akumulator Stellantis o pojemności 54 kWh zapewniający do 400 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP1. Prowadzenie tego małego elektrycznego SUV-a daje dużą frajdę, dzięki jego niezwykłej dynamice jazdy?.

Bryan McMorran, dyrektor redakcyjny magazynu ?AutoEV?, powiedział: ?Avenger posiada idealne wymiary do wygodnej jazdy po mieście i łączy w sobie cechy SUV-a Jeepa w kompaktowych proporcjach. Avenger pokazuje również, że legendarny producent jakim jest Jeep podąża ku przyszłości drogą elektryfikacji, pozostając wiernym swojemu bogatemu dziedzictwu?.

Kris Cholmondeley, dyrektor zarządzający marki Jeep w Wielkiej Brytanii powiedział: ?Nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger otwiera nowy, niezwykle ważny rozdział dla marki. To oczywiste, że formuła kompaktowego SUV-a jaką uosabia ten model spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności już na wczesnym etapie jego cyklu życia i z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy klienci będą mogli poznać nową generację w pełni zelektryfikowanych SUV-ów marki Jeep?.

Najnowsze dwie nagrody poszerzają kolekcję tytułów przyznanych Avengerowi, dołączając m.in. do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2023 (ECOTY) i Najlepszego Rodzinnego SUV-a (WWCOTY).

Jeep Avenger to kompaktowy SUV z szybko rozwijającego się segmentu B-SUV-ów, będący drugim pod względem wolumenu sprzedaży segmentem w Europie. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i technologii.

Elektryczny układ napędowy zapewniający do 400 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP łączy nowy 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh. Oferując klientom większą swobodę wyboru, Avenger jest teraz dostępny również w wersji z pełni elektrycznym, hybrydowym i benzynowym układem napędowym.

ar / tychy.info
źródło: Stellantis - materiały prasowe

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.