Artykuły

Chińczycy otwierają fabrykę w Tychach! Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy!

Nowa fabryka powstanie w Tychach dzięki współpracy firmy chińskiego inwestora - Sanhua Automotive Poland z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Docelowe zatrudnienie zakładu może wynieść nawet 350 etatów. Przy ul. Turyńskiej 80 - przy fabryce Stellantis - zostanie uruchomiona nowa duża linia produkcyjna m.in. agregatów chłodniczych do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Podpisanie decyzji o współpracy firmy chińskiego inwestora - Sanhua Automotive Poland Sp. z o. o. z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną - 30.11.2023 · fot. KSSE


W czwartek 30 listopada kolejną decyzję o wsparciu inwestycji na ręce Zhiyun Dai - przedstawiciela Sanhua Automotive Poland wręczyli dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej SSE oraz Rafał Żelazny - wiceprezes KSSE S.A., kierujący Podstrefą Tyską.

Firma Sanhua Automotive Poland Sp. z o. o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV - New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Komponenty które inwestor planuje produkować w ramach nowego zakładu produkcyjnego to wymienniki ciepła, zawory, oraz pompy ciepła. Planowana wartość inwestycji wyniesie 160 milionów złotych.

W ramach realizacji nowej inwestycji planowany jest zakup linii produkcyjnych oraz industrializacja istniejących budynków w Tychach celem uruchomienia produkcji komponentów Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii. Zatrudnienie w początkowej fazie projektu wyniesie do 100 osób. Firma zakłada, że docelowe zatrudnienie w zakładzie w wyniku zwiększania mocy produkcyjnych może wynieść nawet 350 etatów.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że strefa tyska jako jedna z pierwszych stref ekonomicznych, która rozwinęła się w bardzo szybkim tempie, nadal cieszy się atrakcyjnością dla inwestorów. Nowa inwestycja firmy Sanhua Automotive Poland, jest dowodem na dynamiczny rozwój i atrakcyjność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny krok w kierunku wzmacniania gospodarki regionu i tworzenia nowych, wartościowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do dalszego wzrostu innowacyjności i konkurencyjności naszej strefy ekonomicznej na arenie międzynarodowej - podkreśla Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej SSE.

- To dla Sanhua Automotive Poland ogromny zaszczyt stać się częścią społeczności KSSE i aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju lokalnego rynku. SANHUA Automotive jest wiodącym dostawcą zaawansowanych systemów i komponentów motoryzacyjnych dla głównych producentów OEM, specjalizującym się w systemach zarządzania temperaturą. Opracowujemy produkty, które zapewniają oszczędność paliwa w pojazdach konwencjonalnych i możliwości zwiększenia zasięgu w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Spółka Sanhua Automotive Poland została zarejestrowana 1 grudnia 2022 roku z siedzibą przy ul. Turyńskiej 80 w Tychach wraz z rozbudową o ponad 13 000 mkw. nowego zakładu, w którym uruchomimy nową dużą linię produkcyjną agregatów chłodniczych o wydajności 3,5 mln, linię do produkcji modułów zintegrowanych o wydajności 1,1 mln oraz linie produktów pozostałych wymienników ciepła - opisuje nowy projekt inwestycyjny Zhiyun Dai, Excutive GM Sanhua Automotive Poland.

- Kontynuujemy rozwój rynku UE z większością klientów OEM i Tier 1, co wiąże się z naszą strategią, odnotowujemy znaczny roczny wzrost sprzedaży na rynku UE, zatrudnienie osiągnie ponad 350 ppl w 2025 r. oraz potencjalną ekspansję naszego drugiego kroku w opracowywaniu kolejnego nowego zakładu na terenie KSSE? - dodaje.

ar / tychy.info
źródło: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE)

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.