Artykuły

Ogłoszono, ile będzie kosztować Alfa Romeo Junior z tyskiej fabryki

Marka Alfa Romeo ogłasza oficjalne ceny debiutującego Juniora, adresowanego do młodszych klientów. Samochód jest produkowany w Tychach.

Alfa Romeo Junior z tyskiej fabryki
Alfa Romeo Junior z tyskiej fabryki · fot. Stellantis / materiały prasowe


Marka ogłasza cennik zaledwie miesiąc po światowym debiucie najmłodszego, a zarazem najmniejszego modelu. Zaprojektowany przez Centrum Stylu Alfy Romeo w charakterystycznej koncepcji Made in Italy i produkowany w Tychach kompakt kosztuje już od 129 600 zł.

Alfa Romeo Junior będzie dostępna w gamie Ibrida i Ibrida Speciale oraz trzech wersjach modelowych Elettrica: standardowej, topowej Speciale i najbardziej sportowej Veloce. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.alfaromeo.pl.

Jak czytamy w materiałach promocyjnych Stellantis, cena za hybrydową wersję Junior Ibrida z silnikiem 48-V Hybrid VGT (Variable Geometry Turbo) o mocy 136 KM czyni dziś z niego najbardziej dostępny model Alfy Romeo na rynku. Klient ma do wyboru również wersję czysto elektryczną o nazwie Elettrica z baterią o pojemności 54 kWh, z doładowaniem od 20% do 80% mocy w 27 minut na szybkiej ładowarce i zasięgiem do 410 km w cyklu mieszanym WLTP1, dostępną w dwóch mocach. Cena wersji 156-konnej zaczyna się już od 173 200 zł2. W ofercie znajduje się też najbardziej sportowy, w pełni elektryczny, 240-konny model Junior Veloce, wyposażony w samoblokujący, mechaniczny mechanizm różnicowy, najbardziej bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego w swoim segmencie, zwiększony rozstaw kół ze specjalnymi przednimi i tylnymi stabilizatorami, sportowe zawieszenie i układ hamulcowy oraz 20-calowe aluminiowe obręcze kół.

ar / tychy.info
źródło: Stellantis - materiały prasowe

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.