Artykuły

Tyskie będzie warzone i butelkowane w Niemczech. Zyskuje popularność u naszych zachodnich sąsiadów

Piwo Tyskie będzie warzone i butelkowane w browarze Warsteiner w Niemczech. To decyzja japońskiego właściciela Kompanii Piwowarskiej Asahi.

piwo, alkohol, trunek
Ilustracja · fot. pixabay.com


O sprawie poinformował serwis dlahandlu.pl. Dotychczas piwo Tyskie warzono w Tyskich Browarach Książęcych, będących częścią koncernu Kompania Piwowarska. Niebawem będzie ono produkowane w browarze Warsteiner w Niemczech należącym do grupy Haus Cramer.

Przypomnijmy: kompania Piwowarska to producent m.in. takich piw jak Lech, Tyskie i Żubr czy Książęce. Od 2017 roku stanowi część Asahi Europe & International, należącej do japońskiej Grupy Asahi - marki produkującej na skalę globalną piwo, wyroby spirytusowe i żywność.

Jak podaje serwis dlahandlu.pl, Tyskie w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność w Niemczech, dlatego w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów producent wprowadzi na tamtejszy rynek nową butelkę: Tyskie Gronie 0,33 l. Butelka o tej pojemności jest jedną z najpopularniejszych w Niemczech. Będzie ona dostępna także w sześciopaku. Wprowadzeniu na rynek nowego piwa będzie towarzyszyć szeroko zakrojona kampania medialna.

ar / tychy.info
źródło: dlahandlu.pl

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.