Artykuły

  • Wydrukuj
  • 30 października 2023
  • 5 listopada 2023

Produkowany w Tychach Jeep Avenger zdobywcą tytułu Auto Europa 2024

Sukces Jeepa Avengera wśród publiczności i ekspertów trwa nieprzerwanie: pierwszy w historii, w 100% elektryczny SUV marki Jeep zdobył kolejny prestiżowy tytuł - ?Auto Europa 2024?! Kolekcja międzynarodowych nagród dla samochodu tyskiej produkcji powiększyła się do jedenastu!

Jeep Avenger
Jeep Avenger · fot. tychy.info


Wyróżnienie jest przyznawane przez członków UIGA, Włoskiego Związku Dziennikarzy Motoryzacyjnych, wspieranych przez jury składające się z osób opiniotwórczych i entuzjastów marki. Avenger zdobył przewagę nad 20 nowymi modelami i został uznany za najlepszy samochód produkowany i sprzedawany w Europie w oparciu o kryteria z zakresu innowacyjności, designu, jakości i kosztów eksploatacji.

Novella Varzi, Country Manager marki Jeep we Włoszech skomentowała:

- Jesteśmy dumni z otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia, które Jeepowi Avengerowi przyznało jury złożone z ekspertów branżowych, jak również ludzi, którzy są po prostu entuzjastami motoryzacji. Potwierdza to, że nasz kompaktowy SUV przekonał do siebie naprawdę wszystkich. Jaki jest jego sekret? To autentyczny Jeep o niepowtarzalnym DNA naszej marki, w rozmiarach dopasowanych do potrzeb europejskich kierowców, i do tego w wersji w 100% elektrycznej. To nie przypadek, że Jeep Avenger jest najlepiej sprzedającym się na rynku włoskim w pełni elektrycznym B-SUV-em, z udziałem w rynku bliskim 25%?.

Wraz z najnowszym wyróżnieniem, kolekcja międzynarodowych nagród zdobytych przez produkowanego w Polsce Jeepa Avengera od chwili jego premiery powiększyła się do jedenastu. W styczniu br., zdobył prestiżowy tytuł ?Europejskiego Samochodu Roku 2023?: jury złożone z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 22 krajów doceniło kompaktowego B-SUV-a, przyznając mu tytuł ?Samochodu Roku?.

Luty przyniósł kolejne tytuły, pierwszy z nich to ?Najlepszy rodzinny SUV? przyznany w plebiscycie Women's World Car of the Year, a drugi to uznany w Polsce ?Auto Lider 2023? w kategorii miejskich SUV-ów i crossoverów.

W marcu, Jeep Avenger zdobył dwa kolejne tytuły przyznane przez Top Gear UK: ?Najlepszy miejski samochód elektryczny? i ?Samochód elektryczny roku?, a w kwietniu ponownie w Wielkiej Brytanii został nagrodzony tytułem ?Najlepszego małego samochodu? w konkursie Autocar Awards 2023.

?Elektryczny samochód roku? to tytuł przyznany w maju przez Top Gear, natomiast w czerwcu Jeep Avenger został ?Miejskim samochodem roku? w plebiscycie Wirtualnej Polski oraz zwycięzcą w konkursie Autovista Group Residual Value Award 2023 w kategorii małych samochodów elektrycznych.

Wreszcie we wrześniu, przed zdobytym przedwczoraj tytułem ?Europejskiego Samochodu Roku 2024? we Włoszech, Jeep Avenger triumfował w konkursie Autonis Design Awards jako ?Najpiękniejszy mały SUV 2023?.

ar / tychy.info
źródło: Stellantis - materiały prasowe

© 2009 - 2024 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.