Artykuły

Tychy Gminą na 5 według studentów Szkoły Głównej Handlowej

Miasto Tychy otrzymało tytuł Gminy na 5! w rankingu przygotowywanym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Tychy z lotu ptaka
Tychy Gminą na 5 według studentów z Warszawy · fot. UM Tychy


Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu ?Gmina na 5!? znalazły się m.in.: Gdynia, Wrocław, Złotów, Sieradz, Sosnowiec, Tarnów, Nowa Ruda, Rypin, Sokołów Podlaski, Zebrzydowice, Białogard, Jawor, Mysłowice, Środa Wielkopolska, Łęczna, Wesoła (Warszawa), Kielce, Rybnik, Bielsko-Biała, Gdynia, Płock.

Wyniki rankingu i efekty badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców, przedstawiono podczas zdalnego Forum ?Gmin na 5!? organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

- Niezmiennie od początku badania, głównym celem projektu ?Gmina na 5!? była analiza funkcjonowania gmin w Polsce. W dalszym ciągu istotnym elementem działalność i gmin pozostaje komunikacja drogą elektroniczną pomiędzy nimi, a potencjalnymi inwestorami oraz przedsiębiorcami, jak również innymi interesariuszami gmin. W czasie pandemii elementem nawet jeszcze bardziej kluczowym. Z dużą uwagą analizowano, jak gminy wywiązują się z powierzonych zadań i pokładanych w nich oczekiwań oraz jakich używają narzędzi i metod do realizacji swoich funkcji - mówią twórcy rankingu.

Pełny raport można znaleźć na: sslkolegia.sgh.waw.pl/pl/KNoP/struktura/IP/struktura/zpiob/forum_gmin_na_5/Documents/Gmina%20na%20piatke%202020%202021.pdf

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

© 2009 - 2021 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.