Artykuły

Już prawie wszyscy klienci wrócili do Gemini Park Tychy

Trzeci miesiąc z rzędu rośnie liczba odwiedzających Gemini Park Tychy. Do centrum handlowego, według Gemini, wróciło już blisko 90 proc. klientów. Przybywa także dni, w których odwiedzających jest więcej niż w roku ubiegłym.

Gemini Park Tychy
Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Wbrew obawom analityków, zakupy w centrach handlowych robi coraz więcej Polaków. Według badań Polskiej Rady Centrów Handlowych, aż 79 proc. klientów czuje się bezpieczna odwiedzając galerie. Przekłada się to na coraz lepsze wyniki, jakie notują obiekty.

Także Gemini Park Tychy odrabia swój footfall. Po mocnym otwarciu w maju, kiedy to na zakupy wróciło nawet 77 proc. klientów, czerwiec okazał się być jeszcze lepszy, umacniając aż o 7 punktów procentowych trend, który pojawił się po uwolnieniu konsumpcji.

I tak czerwiec bieżącego roku w porównaniu do czerwca 2019 roku przyniósł powrót aż 84 proc. klientów. Tym samym tyska galeria była blisko 10 proc. ponad trendem, jaki w tym czasie notowała na rynku Polska Rada Centrów Handlowych.

W czerwcu zaczęły się także pojawiać pierwsze dni, w których klientów było znacznie więcej niż przed rokiem. I tak, dla przykładu w piątek 12 czerwca było ich aż o 18 proc. więcej niż w ten sam dzień przed rokiem, a w poniedziałek 22 czerwca o 2,4 proc.

- Z miesiąca na miesiąc obserwujemy coraz lepsze wyniki. Trend wzrostowy wyraźnie się umacnia, utrzymując się od początku maja, czyli od zniesienia lockdown'u. Notujemy także coraz wyższą konwersję, czyli przełożenie ruchu na obroty najemców. To optymistyczna prognoza na przyszłość, pokazująca, że straty są do odrobienia - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Ten optymizm utwierdzają także wyniki z lipca bieżącego roku. Pierwszy i drugi tydzień miesiąca przyniósł powrót odpowiednio 86 proc. i 87 proc. klientów, względem tych samych tygodni przed rokiem. Podobnie jak w czerwcu w wybrane dni galeria zaczęła także notować wyniki lepsze niż przed rokiem.

Kompaktowość przyciąga

Wpływ na to ożywienie w Gemini Park Tychy ma dziś kilka czynników. - Przede wszystkim nasza oferta wróciła w 99%. Klienci, którzy nas odwiedzają, nie czują się więc rozczarowani, bo znajdują w galerii te same marki, co przed lockdownem. Każdy kto wybierze się do swojego ulubionego sklepu, znajdzie go u nas otwartym - mówi Misztalewski i dodaje: - Ta stałość oferty, przyciąga klienta. Tym bardziej, że w niezmienionym kształcie wróciła zarówno niezwykle popularna wśród odwiedzających oferta modowa, jak również oferta m.in. zdrowia i urody, wyposażenia wnętrz, multimediów czy gastronomii. Można pokusić się o stwierdzenie, że najemcy zaufali potencjałowi Gemini Park.

Ale nie tylko niezmieniony tenant mix decyduje o powrotach. Kluczowym czynnikiem stała się kompaktowość oferty Gemini Park. Mieszkańcy regionu wybierający to centrum handlowe mogą tutaj zrobić wszystkie niezbędne, codzienne zakupy dla całej rodziny i to w trakcie jednej wizyty.

- Jak wynika z analiz PRCH ponad połowa Polaków wciąż deklaruje, że wybiera się do galerii po konkretne zakupy, nie na długi shopping. Gemini Park im to zapewnia. Oferta galerii to aż 11 segmentów, oznacza to, że pod jednym dachem klienci znajdują wszystkie najważniejsze dla nich sklepy czy punkty usługowe. Taka możliwość załatwienia wielu sprawunków podczas jednej wizyty przyciąga osoby wciąż oswajające się z nową rzeczywistością zakupową - mówi.

W tym powrocie Gemini Park wspiera swoich klientów. Od początku pandemii galeria dokłada wszelkich starań, aby zakupy były w niej bezpieczne i komfortowe. Także od zakończenia lockdown'u pasaż galerii został przygotowany według wytycznych GIS, pojawiły się m.in. dozowniki z płynami odkażającymi, , specjalne oznaczenia czy informacje przypominające o nowych zasadach.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy

© 2009 - 2021 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.