Artykuły

  • Wydrukuj
  • 2 listopada 2019
  • 4 listopada 2019

Osteria le Botti po raz trzeci z nagrodą Poland 100 Best Restaurants

Restauracja Osteria le Botti, po raz trzeci z rzędu zdobyła nagrodę w konkursie Poland 100 Best Restaurants. Tym razem jako jedyna restauracja w Tychach Osteria le Botti zdobyła tytuł Best of Award of Excellence - czyli Dwa Widelce.

Osteria le Botti po raz trzeci z nagrodą Poland 100 Best Restaurants · fot. materiały prasowe


25 października w Pałacu Tłokinia, w powiecie kaliskim (Tłokinia Kościelna), odbyła się uroczysta gala konkursu Poland 100 Best Restaurants.

Konkurs Poland 100 Best Restaurants ma na celu wyłonienie najlepszych restauracji, karczm, restauracji hotelowych czy osobistości roku w gastronomii w Polsce. 25 października odbyła się również premiera najnowszego elitarnego przewodnika Poland100bestrestaurants. Do Tłokini Kościelnej przyjechały największe gwiazdy kulinarne, a wśród nich Karol Okrasa czy Ewa Wachowicz. Jak informuje organizator, w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2019.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 845 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Osteria le Botti po raz trzeci z nagrodą Poland 100 Best Restaurants
Osteria le Botti po raz trzeci z nagrodą Poland 100 Best Restaurants · fot. materiały prasowe


Nagrody były przyznawane w kategorii: Najlepsza Restauracja w Polsce oraz Najlepsza Karczma w Polsce w czterech grupach: Award of Excellence - jeden widelec, Best of Award of Excellence - 2 widelce, Grand Award - 3 widelce oraz Grand Award - 3 widelce plus.

Podczas Gali przyznane zostały również nagrody specjalne m.in. w kategoriach - Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Szef Kuchni Jutra, Kucharz Odkrycie Roku, Kucharz Młody Talent, Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku.

Tyska Restauracja udział w konkursie Poland 100 Best Restaurants traktuje bardzo poważnie. W tym roku do pracy przy menu właściciele Kinga Harężlak-Gonfia i Federico Gonfia, zaprosili znakomitego włoskiego szefa kuchni Giancarlo Russo, który na co dzień współpracuje z lokalem.

- Chcemy podziękować wszystkim Gościom, Znajomym i Przyjaciołom za trzymanie kciuków. To dzięki Wam możemy poszczycić się zaszczytnym tytułem jednej z najlepszych restauracji w Polsce - mówi Kinga Harężlak-Gonfia.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.